...
Dobra oferta sprzedażowa

Dobra oferta sprzedażowa

Kategoria

Sprzedaż

Data

07.10.2022r.

Dobra oferta sprzedażowa dla e-commerce

Dobra oferta jest tylko wtedy kiedy klient, nie może ci odmówić.

80% to jest marketing, a 20% to sprzedaż, bardzo ważnym elementem w sprzedaży e-commerce jest wybranie odpowiedniej grupy docelowej, czyli ludzi zainteresowanych twoim produktem/usługą.

 

A z czego składa się oferta.

Na początku chciałbym przybliżyć rodzaje ofert stosowanych w e-commerce :

  • Oferta ostra – jest to cena i produkt najprostsza
  • Oferta miękka – Kup teraz Zapłać później w ratach
  • Oferta subskrypcji – zysk z subskrypcji darmowa wiedza lub darmowe informacje
  • Raty
  • Przedsprzedaż limitowana
  • Oferta ograniczona czasowo
  • Jednorazowa oferta lub kombinacja kilku z podanych wcześniej wariantów.

Trzy rzeczy które mają największy wpływ na sprzedaż, czyli na skuteczność naszej oferty w e-commerce. Będzie to pokazanie zmiany/transformacji klienta po zakupie lub po skorzystaniu z naszego produktu/usługi. Następnie cechy naszego produktu/usługi, co dostaną w zamian za swoje pieniądze lub za swój poświęcony czas. Dlaczego musimy przekonać naszego klienta. Musimy pokonać jego zastrzeżenia, a na koniec pokazać mu korzyści.

Dobra oferta a konkurencja

Przed dodaniem naszej oferty, należy przeanalizować oferty konkurencji, ich ceny, to jaką dają wartość, jakie dają bonusy, jak wygląda ich strona internetowa, jakie są ich gwarancję. Musimy być lepsi w tych obszarach e-commerce, jeżeli chcemy mieć większą ilość klientów od naszej konkurencji. Jakie są rodzaje korzyści, które możemy zaoferować naszym klientom. Funkcjonalne zalety lub cechy które mają wpływ na działanie produktu. Wymiarowanie, czyli jak to wpływa na klienta opisać lub możemy nawet narysować żywy obraz korzyści. Emocjonalna wpłynąć na emocje klienta, możemy nawet zastosować w niektórych przypadkach sprzedaż negatywną. Jeżeli mamy niszowy produkt, który nie jest dla wszystkich, który jest w ograniczonej ilości możemy w ofercie napisać, że to nie jest produkt dla każdego, że trzeba go wykorzystać od razu, możemy też napisać czego nie mają robić lub czego nie dostaną. Jak odpowiednio podać cenę lub jaka powinna być odpowiednia cena.

Musimy najpierw wyeksponować wartości żeby klient wiedział – Dlaczego dany produkt lub usługa tyle kosztuje. Możemy też porównać ceny żeby pokazać jakie są aktualne ceny na rynku. Możemy dać bonus lub zadać odpowiednie pytania takie jak na przykład jakie ryzyko ponoszą nasi klienci i utwierdzić ich w tym że nie ponoszą żadnego ryzyka, bo nasza oferta ma gwarancję.

Gwarancja

Nasza gwarancja natomiast musi być bardzo zuchwała. Musimy pokazać, że nie boimy się, już jesteśmy pewni o produkt, że klient na podstawie naszej gwarancji będzie czuć się bezpiecznie, że produkt spełni wszystkie jego oczekiwania. Można nawet powiedzieć, że na podstawie gwarancji klienci mają czuć, że nie kupienie produktu jest głupotą.

 

Deadline

Przed ostatnim podpunktem będzie deadline – Im dłuższy czas oferty tym mniejsza szansa, że klienci coś zakupią, bo będą go przedłużać w czasie. Musimy dać ofertę, która będzie ograniczona czasowo, która będzie w limitowanej ilości, żeby klienci jak najszybciej zdecydowali się na zakup. Możemy też dodać bonusy do końca dnia, żeby zachęcić naszych klientów do zakupu naszych produktów lub usług.

Call to Action

Na koniec Call to Action, czyli wezwanie do działania to link, po kliknięciu którego użytkownik przenosi się w miejsce docelowe, czyli np. na stronę internetową, kartę produktu w e-sklepie czy stronę z logowaniem do aplikacji. Musimy tutaj się skupić na transformacji, czyli zachęcić na podstawie zmiany naszego klienta do zakupu naszego produktu. Musimy stworzyć kilka modułów – Inaczej mówiąc kilka reklam, które będą przynosiły nam potencjalnych klientów, a kilka modułów zostało stworzonych tylko po to żeby sprawdzić, który z nich ma największą skuteczność i na podstawie tego odpowiednio zoptymalizować środki na reklamę. Musimy też brać pod uwagę fakt, że produkt może nie przynieść zysków w pierwszych miesiącach działania i mieć plan awaryjny plan b.

Autor: Manager Marketingu w useWeb

Call Now Button